ראשי » נזילות » איתור נזילה
איתור נזילה

איתור נזילה

נזילת מים גורמת לניפוח חשבון המים, נזק למבנה, לקירות לגגות לבלאטות, ונזק לבריאות כתוצאה מעובש וריח טחב

בעיות של נזילות מים הן בעיות נפוצות ומטרידות מאד. הן עשויות לצוץ בכל מבנה, בין אם מדובר בבית ישן ובין אם זה בית חדש, ובעוצמות שונות. לעיתים מדובר בנזילות קלות ולעיתים בנזילות נרחבות מאד. הטיפול בנזילות מצריך פנייה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה מאד, שכן איתור הנזילה עצמה והסיבות לה איננו פשוט. תודות לפיתוחים הרבים בתחום האינסטלציה יכול בעל המקצוע כיום להיעזר במכשור מתקדם בעזרתו ניתן לאתר את הנזילה בצורה מדויקת ומהירה יחסית, ומבלי לגרום לנזקים במבנה. איתור נזילה באופן זה עוזר לטפל בהשלכותיה בצורה טובה יותר ולמנוע את חזרתה בשנית.

מדוע יש נזילות

הסיבות להופעת הנזילה יכולות להיות רבות מאד. ישנם כמה סימנים העשויים להעיד על כך ובמיוחד חשבון מים גבוה בהרבה מהרגיל. נזילות שמופיעה בבית יכולה להיגרם בעקבות איטום לא מקצועי וכניסתם של גשמים דרך חלונות הבית או הגג. גם צנרת ישנה מאד יכולה לגרום לנזילות, העשויות להוביל לפגיעה חמורה במיוחד בקירות ובמבנה כולו. התפוצצות של צינור מים או צינור ביוב גורמת אף היא לנזילות ובדרך כלל מצדיקה החלפתה של מערכת האינסטלציה כולה במערכת חדשה.

כיצד מטפלים בנזילות

הטיפול בנזילות אינו פשוט שכן איתור מקור הנזילה יכול להיות אתגר של ממש. בעוד שבעבר כדי לאתר את מקור הנזילות שברו קירות פעמים רבות וגם חרסינות, הרי שכיום תודות לפיתוחים החדישים בתחום האינסטלציה ניתן לאתר את הנזילה במהירות ובקלות רבה. תחום האינסטלציה מציע כיום לבעלי המקצוע מערכות מתקדמות במיוחד העוזרות לאיתור נזילות. מדובר במצלמה אינפרא אדום, המוחדרת אל מערכת המים והביוב ובודקת את הפגמים השונים שבה, שהם אלה העשויים לגרום לנזילה עצמה. בעזרת מערכת זו ניתן גם לבדוק את רמת אחוזי הלחות הן בקירות הבית והן ברצפה ובהתאם גילוי מקור הנזילה. אינסטלאטורים רבים בוחרים להשתמש במערכת חדשנית ומתקדמת זו כדי להציע ללקוחותיהם את המענה הטוב ביותר. במקום לנזקים מיותרים בקירות ובמבנה, יכולים בעלי מקצוע אלה לאתר את מקור הנזילה ולטפל בה בהקדם. הדבר מתאים במיוחד במקרים של רטיבות מסתורית. מקרים מורכבים ומסובכים מאד בהם קשה מאד לאתר את מקור הרטיבות שגורמת לנזילה.

רגע לפני הפנייה אל בעל המקצוע

נזילות בבית יכולות לגרום לנזק של ממש, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בריאותית ובמיוחד כשמופיע עובש בעקבות הנזילה. טיפול מקדים ופנייה לבעל מקצוע באופן מיידי היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבעיה. הזנחה של הרטיבות והנזילה יכולה לגרום להחמרה נוספת ולבעיה קשה עוד יותר, שבמקרים מסוימים מצריכה שיפוץ מאסיבי ויקר מאד. מסיבה זו מומלץ שלא להסס וכבר עם הופעת הסימנים הראשונים לנזילה, לפנות לבעל מקצוע מתאים. בעל מקצוע זה יגיע ישירות אל המקום ויבחן אותו. בהמשך ייעזר במכשור המתקדם הכולל את המצלמה תרמית אינפרא אדום כדי לאתר את מקור הנזילה במידה ולא הצליח לעשות זאת ללא השימוש במכשיר ואחר כך יטפל בבעיה עצמה. כדאי לבדוק מראש מול בעל המקצוע כמה צפוי לעלות השירות וגם לבקש ממנו פירוט של ההליכים שצפוי לבצע במקום. כל זאת כדי למנוע אי נעימות מיותרת אחר כך.

Leave a Reply