ראשי » נזילות » איתור נזילות מים
איתור נזילות מים

איתור נזילות מים

נזילות מים מהוות מטרד לא נעים. בצד הבעיות שיוצרות נזילות מים: עובש, נזק לקירות, לתקרות, לצנרת, מטרד לשכנים… איתור נזילות מים הוא אתגר שבעלי מקצוע מנוסים, ידעו לטפל בו, במינימום הרס ונזק.

איתור נזילות מים- אבחון

יש להבחין בין המקרים הפשוטים של איתור נזילות מים לבין המקרים המורכבים של איתור נזילות מים. דוגמה לאיתור נזילות מים פשוט הוא כל צינור מים או ברז גלויי המטפטף או המתיז לכל עבר. דוגמה אחרת של איתור נזילות מים מורכבת יותר כאשר מקור המים נסתר, כאשר מקור הנזילה נסתר מין העין, בתוך מערכת האינסטלציה ששקוע בתוך הרצפה או הקירות. כאשר מקור נזילות המים גלויי כל אינסטלטור מוכר יכול לטפל בבעיה בקלות, הרי כשמקור הנזילה סמוי מהעין איתור נזילות המים הופך למורכב ואז יש להזמין אינסטלטור מומחה בעל ציוד מתאים לאיתור נזילות מים..

איתור מקור נזילות מים

ראשית אינסטלטור יאתר את מקור נזילת המים: נזילות מים אפשריות:

  1. מהצינורות שמספקים מים נקיים
  2. צינורות שמובילים מי דלוחין וביוב
  3. צינורות של מערכות הסקה ומיזוג אוויר

בדיקת מים בצנרת המים הנקיים ובצנרת מערכות ההסקה תעשה באמצעות בדיקת לחץ שבודקת איבוד מים. איתור נזילות מים בצנרת מי ביוב ודלוחין, תעשה ע"י חסימת מוצא הביוב ובדיקה להיכן נעלמים המים. בדיקת איתור נזילות מים בצנרת ניקוז מים נעשת בנשיפה לתוך הצנרת לזיהוי חסימות.

איתור נזילות מים במערכות הסקה

איתור נזילות מים במערכות הסקת ביתיות או מרכזיות (דירתית או מרכזית) עלולה להיות מסובכת. מפני שמערכות אלה נוטות לאבודי מים תוך כדי פעולתן התקינה וגם מפני שצינורות המים עוברים במסלולים נפתלים ונסתרים ברצפה או בקירות. במערכות הסקה מרכזית ברבי קומות, איתור נזילות מים מסובך יותר בגלל שהצינורות עוברים בין הקומות ובתוך דירות שונות, ולכן חייבים להיעזר בשירותיו של איסטלטור מומחה לאיתור נזילות מים, בעל ציוד מתאים לגילוי נזילות מים.

ציוד לאיתור נזילות מים

הציוד של אינסטלטור מומחה לאיתור נזילות מים כולל:

  • מצלמה תרמית (אינפרה-אדום) שמראה היכן מצויה רטיבות, לדוגמה תחת הרצפה או מאחורי אריחי קרמיקה.
  • מכשיר האזנה רגיש שמסוגל לזהות כל פריצת מים, במערכת אספקת המים.
  • סיב אופטי שמוחדר לפתחי הביוב והניקוז ומאפשר הצצה לתוך הצינורות האלה מבלי לחפור ולגלות אותם.

יתרונו של המכשור המתקדם הזה, שהוא מאפשר איתור נזילות מים ומונע את הצורך לשבור קירות או להרים מרצפות שלא לצורך.

Leave a Reply