ראשי » דודי שמש » דודי שמש וחשמל
דודי שמש וחשמל

דודי שמש וחשמל

למה להחליף אם אפשר לתקן ?

התיקון מחדש את הדוד ומאריך את חייו כמעט פי 2 בהשוואה לקניית דוד חדש, והכול בעלויות נמוכות יותר. ברוב המקרים דוד שמש ניתן לתיקון ואין צורך לרכוש דוד חדש. דוד שמש צריך להחליף רק כאשר הנזילה היא מגוף הדוד. כאשר הנזילה היא מאזור הפלאנג' התשובה איננה חד-משמעית. במידה והנזילה היא ממרכזו – יש להחליף את הפלאנג' ולא את הדוד. כאשר הנזילה היא מקצוות הפלאנג' ,עליכם לסמוך על איש המקצוע, אשר יקבע האם הבעיה היא בחלק בלבד או בדוד עצמו.

התיקונים הנפוצים

התיקון הנפוץ ביותר הוא להצטברות אבנית. האבנית מונעת מהמים להגיע אל גוף החימום ואז הדוד, אינו מחמם טוב או מקצר. התיקון הדרוש זה החלפת גוף החימום.
תיקון נוסף הינו נזילה מהפלאנג'. הפלננג' הינו מעין צלחת, המשמשת כתושבת של גוף החימום והתרמוסטט. עלות סבירה להחלפת פלאנג' הנה עד 400 שקלים ולהחלפת גוף החימום בלבד – עד 300 שקלים.

מחירים אלו כוללים את עלות החלקים והעבודה אך אינם כוללים מע"מ.
תיקון מקצועי כולל לא רק את החלפת החלק הפגום, אלא גם פינויי האבנית שהצטברה ביטוח הדוד, כדי להבטיח חימום יעיל וחסכוני של הדוד.

טיפים לחסכון בחשמל

  • ניקוי הדוד מאבנית והרכבת מאיץ חום חוסכים כ-60% חשמל, מאריכים את חיי הדוד ומקצרים משמעותית את זמן החימום(גם כשהמים קרים מאוד).
  • קוצב זמן (טיימר) להפעלת דוד החשמל מאריך את חיי הדוד ואת צנרת המים החמים בדירה.
  • מגן אבנית מונע הצטברות אבנית בדוד ומאריך את חיי הדוד וקולטי השמש באופן משמעותי.

יעקוב סרגון וציוותו מספקים שירותי התקנה ותיקון עבור דודי שמש וחשמל מכל הסוגים (נמרוד, כרומגן): החלפת פלאנשים / דודי חימום, ניקוי דוודים לחיסכון בחשמל ועוד. באיזור חיפה והקריות מכרמיאל נהריה עכו ועד תל אביב במרכז.

Leave a Reply