ראשי » רטיבות בקיר » רטיבות בקירות
רטיבות בקירות

רטיבות בקירות

רטיבות בקירות

רטיבות בקיר יכולה להתפתח ממגוון סיבות כמו פיצוץ בצנרת, בעיות איטום בגג או בקירות חיצוניים, בעיות אינסטלציה בבית כמו נזילות, לחות גבוהה בחדרים רטובים ללא אוורור מספיק ועוד.

בכל מקרה של גילוי רטיבות בבית יש לקרוא לבעל מקצוע מנוסה ואמין על מנת לאתר את הגורם לרטיבות ולטפל בשורש הבעיה וברטיבות עצמה. חשוב להדגיש כי רטיבות בקירות ללא טיפול בזמן עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לתשתיות המבנה, להתפתחות עובש ופטריות המסוכנות לבריאות הדיירים ולריח בלתי נסבל. כמו כן, מפגעי רטיבות ועובש בבית מפחיתים את ערך הנכס וגורמים למראה שאינו אסתטי.

כיצד בודקים רטיבות בבית או במבנה?

במקרים מסוימים ניתן לראות בעין כתמי רטיבות שהתפתחו על קירות הבית הפנימיים או החיצוניים או על התקרה. סימנים לרטיבות הינם כתמים ועובש, בועיות בצבע או שינוי בגוון הקיר, קילופי צבע ונפילות טיח. עם זאת, במקרים רבים קשה לאתר את כתמי הרטיבות כיוון שהם עלולים להתפתח מאחורי ארונות, מאחורי חיפוי הקיר, מתחת לריצוף ובמקומות נסתרים נוספים. לכן, רק חברה מקצועית ומנוסה באיתור רטיבות תוכל לספק מענה יעיל לאיתור רטיבות בבית באמצעות מכשור מתקדם כמו מצלמה טרמית. בעזרת המצלמה ניתן לאתר רטיבות בתוך הקיר ולהציע ללקוח פתרון יעיל לתיקון הבעיה.
חשוב לדעת כי לפני הטיפול ברטיבות עצמה יש לתקן את הבעיה שהובילה להתפתחות רטיבות בקיר פנימי או חיצוני ורק לאחר מכן מבצעים תיקון יסודי של כתמי הרטיבות. חברה מקצועית מספקת ללקוח תחת קורת גג אחת שירות לאיתור, בדיקת רטיבות ותיקון הרטיבות והבעה שהובילה לכך. כך ניתן לחסוך עלויות וליהנות מפתרון איכותי ומעבודה יסודית.

איתור נזילות ללא נזקים

כדאי לדעת כי באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם לאיתור נזילות ורטיבות ניתן לאתר בדיוק רב את מקור הנזילה, ללא צורך בקידוחים, הרמת אריחי ריצוץ, שבירת קירות או קילוף אריחי חיפוי הקיר. באמצעות מצלמה טרמית או מערכת אקוסטית לגילוי נזילות ניתן לאתר את הבעיה, לטפל בה ביעילות ורק לאחר מכן ניגשים לטיפול בכתמי הרטיבות.

לא לדחות את הטיפול ברטיבות בקירות

איין לדחות טיפול כאשר מגלים רטיבות בתקרה, רטיבות בקיר פנימי בבית או כאשר מבחינים בכתמי רטיבות בקיר חיצוני של הבניין. ככל שממתינים עם תיקון בעיית הרטיבות כך נגרם יותר נזק לרצפה, לתקרה או לקירות הבית, ועלולות להיגרם בעיות נוספות בתשתיות המבנה. הרטיבות מתפשטת במהירות בקיר ולכן יש סכנה כי תשתית החשמל תינזק ויש בכך סכנה לחייהם של הדיירים.
גם בחורף ניתן לתקן רטיבות בקיר חיצוני אך יש לקרוא לחברה מקצועית המתמחה באיטום קירות ובטיפול יעיל בכתמי רטיבות ועובש. רטיבות בקיר פנימי דורשת ניסיון וידע רב לכן חשוב לקרוא לבעלי מקצוע מיומנים ולא לנסות לתקן את הבעיה לבד מכיוון שיש למצוא את מקור הבעיה ורק אז לבצע תיקון של הרטיבות.

Leave a Reply