ראשי » רטיבות בקיר » רטיבות בקיר
רטיבות בקיר

רטיבות בקיר

רטיבות בקיר

אם יש לך רטיבות בקיר יש לנו פתרון מושלם עבורך!
גם נטפל במקור הנזילה וגם בייבוש הקירות וייבוש הריצפה

הפתרון המשולב נדרש כי המים שנספגו בקירות או ברצפה לא יתנדפו מאליהם, אלא ייגרמו לנזקים עקיפים למבנה.

רטיבות בקיר: בעיות איטום, הצפות, פיצוצי צנרת ונזילות מים עלולים לגרום להופעת כתמי רטיבות ועובש על התקרה ועל קירות הבית הפנימיים או החיצוניים, לעיתים הרטיבות תופיע מתחת לאריחי הריצוף. גם בחדרים רטובים כמו חדרי אמבטיה, מקלחות ומטבחים עלולים להתגלות עם הזמן כתמי רטיבות בקיר. את כתמי הרטיבות ניתן לראות במקרים מסוימים בעין אך ישנם מקרים בהם הרטיבות נמצאת מתחת לשכבת הריצוף, מאחורי ארון, בקיר חיצוני גבוה, בפיר המעלית של הבניין ובמקומות אחרים המקשים על גילוי הרטיבות. כדאי לדעת כי רטיבות בקיר עלולה לקרות כתוצאה מליקויי בניה וכשלים או פגמים בעבודות האיטום ויש לאתר את מקור הרטיבות בעזרת מכשור מתקדם כמו מצלמה טרמית.

איתור גורמי הרטיבות בקיר

עם גילוי כתמי רטיבות בקירות, סימני עובש, פטריות או ירוקת יש לפנות במהירות לחברה מקצועית המתמחה באיתור נזילות, איתור רטיבות, עבודות איטום, אינסטלציה ומערכות לניקוז מים. עוד לפני הטיפול בכתמי הרטיבות יש לטפל במקצועיות וביסודיות בגורם שהביא לחדירת מים לבית על מנת למנוע את המשך חדירת המים והתפתחות כתמי הרטיבות. חשוב להדגיש כי מיותר לנסות לתקן את הקירות הפנימיים של המבנה לפני ייבוש הקיר והתנדפות מלאה של הרטיבות הכלואה בשכבות הקיר הפנימיות. לכן, לאחר איתור ותיקון מקור הבעיה לרטיבות מומלץ להמתין לייבוש מוחלט של הקיר, למרות שכיום ניתן למצוא חומרי איטום יעילים המאפשרים תיקון מהיר גם ללא ייבוש מוחלט.

עובש בקיר

עובש בקיר

טיפול בגורמי הרטיבות בקיר

כאמור, לאחר איתור מקור רטיבות בקיר יש לבצע תיקון יסודי ואיכותי כדי למנוע את המשך חדירת המים הגורמים להתפשטות הרטיבות בקירות הבית או בתקרה. כדי לתקן רטיבות בקירות יש להסיר חלקי טיח וצבע רופפים באמצעות שפכטל או כלי עבודה אחרים. לאחר מכן יש לגרד את כתמי העובש והפטריות וחשוב להסיר גם את האבק מסביב. מומלץ לנקות את השטח הנגוע ברטיבות באמצעות אקונומיקה ומים או בעזרת תכשיר ייעודי אחר שניתן לרכוש בחנויות למוצרי בנייה. החיטוי חשוב כדי למנוע מעובש ופטריות להתפתח במקום לאחר התיקון, לכן כדאי לנקות שטח גדול ככל הניתן. את הקיר או התקרה ניתן לתקן באמצעות גבס או חומרי בנייה אחרים לתיקון סדקים וחורים ובעזרת שכפטל מיישרים את השטח בהתאם לצורך. לסיום, מורחים שכבת יסוד על השטח וצובעים מחדש בגוון של הקיר או התקרה, עדיף לצבוע שתי שכבות צבע.
אגב, ראוי לציין כי גילוי רטיבות בקיר פנימי או ברצפה במבנה עתיק וישן או במבנה שנחשף לאורך תקופה ארוכה לרטיבות שמקורה בקרקע דורש טיפול יסודי יותר הנקרא איטום רטיבות קפילארית. טיפול זה מחייב הסרת שכבות טיח ישנות ותיקון יסודי בחומרים מתאימים.
תיקון רטיבות בקיר פנימי בחדרים רטובים כמו מקלחות, שירותים, חדרי רחצה ומטבחים מחייב מעבר לתיקון הרגיל גם מריחת שכבת צבע ייעודי הכולל חומרים יעילים נוגדי פטריות. במקרים בהם מגלים כתמי רטיבות בחדר רטוב חשוב לאבחן האם מקור הבעיה בכשל איטום חיצוני של הקיר או שמא הרטיבות נגרמה בגלל הלחות הגבוהה. במידה וכתמי הרטיבות אינם עמוקים ניתן להסתפק בייבוש, הסרת שכבת הצבע המתקלפת ומריחת צבע נוגד פטריות.
הופעת כתמי רטיבות בקיר חיצוני מחייבת טיפול יסודי הכוללת איטום הקיר החיצוני באמצעות חומרי איטום איכותיים המונעים ספיגה ויש להחדיר את החומר עמוק לקיר. עם זאת, יש לבחור בקפידה את חומרי האיטום בהתאם לסוג החומרים של הקיר מאחר ויש חומרים סופגים כמו בטון חשוף, טיח, שליכט וחומרים לקירוי קירות כמו שיש ואבן עליהם ניתן למרוח חומרי איטום שקופים הנספגים פנימה. במקרה של חיפויי קירות שאינם סופגים כמו שליכט, אריחי קרמיקה, שפריץ אקרילי ואבני פסיפס יש לבצע איטום בחומרים מתאימים, לרוב לאחר הסרת השטח הפגום וייבושו.

סיבות להופעת רטיבות בקיר ועובש

יש מגוון סיבות להופעת רטיבות בקירות ובתקרה ביניהן נזילות ופיצוצי צנרת, חדירת מי גשמים מסדקים בקירות חיצוניים או כתוצאה מאיטום לקוי בגג, קדיחות הפוגעות בצנרת פנימית, כשלים בעבודות אינסטלציה כמו חיבור רופף או הלחמות לא טובות של צנרת, מרזבים סתומים הגורמים להיקוות מים על הגג, שיפועים לא טובים להיקוות מים בגג, לחות גבוהה בחדרים רטובים ללא אוורור יעיל ועוד. לכן, חשוב לפנות לחברה מקצועית המבצעת בדיקת רטיבות בעזרת מכשור מתקדם. לעיתים כתמי הרטיבות נסתרים מהעין אך יש ריח טחב בבית. במקרים רבים ניתן לזהות מוקדם רטיבות בקיר פנימי הגלל שינוי בגוון הצבע, קילופי צבע ונפילת טיח. במקרים אלה יש לבצע איתור מקצועי של מקור הבעיה ואין לטפל רק בכתמי הרטיבות אלא לאתר במדויק את הבעיה ולטפל בה ביסודיות ובשיטות מתקדמות ואיכותיות לאורך זמן.

רטיבות בקיר הפתרון המשולב נדרש כי המים שנספגו בקירות או ברצפה לא יתנדפו מאליהם, אלא ייגרמו לנזקים עקיפים למבנה. רטיבות בקיר: בעיות איטום, הצפות, פיצוצי צנרת ונזילות מים עלולים לגרום להופעת כתמי רטיבות ועובש על התקרה ועל קירות הבית הפנימיים או החיצוניים, לעיתים הרטיבות תופיע מתחת לאריחי הריצוף. גם בחדרים רטובים כמו חדרי אמבטיה, מקלחות ומטבחים עלולים להתגלות עם הזמן כתמי רטיבות בקיר. את כתמי הרטיבות ניתן לראות במקרים מסוימים בעין אך ישנם מקרים בהם הרטיבות נמצאת…

דירוג המאמר

דרג את המאמר

דירוג הגולשים: תהיה הראשון שמדרג!
0

Leave a Reply